İş arkadaşlarınıza sahip çıkın


Son günlerde sıkça rastladığım en büyük hatalardan biri iş arkadaşını yuhalamak oluyor.

Kimisi iş arkadaşının teknik yetersizliğinden bahsediyor, kimisi pek çalışmadığını iddia ediyor. İş arkadaşlarının ne zaman konusu açılsa hep bir aşağılama söz konusu. Kimi zaman benimde düştüğüm bu hata sadakatsizliğimizin bir başka göstergesi. Aldatma söz konusu.

Yaklaşık yarım saat önce bir blogumuza bırakılan yorumda yazının çalıntı olduğu iddia ediliyor. Hemen bunu gören arkadaşlarım bana yorum hakkında ne düşündüğümü sordu. Öncelikle yazıya çalıntı denilemez. Yazarımızı tanıyorum ve yazdıkları tamamen kendi fikri. Bu cevap kendim için. İkincisi yorum çok küstahça bir dille yazılmış.

Ardından babam geldi aklıma. Onun dükkanında çalıştığım zaman dışarıdan gelen her şikayette bizi suçlar, bizi hiç dinlemeden yargılar ve cezamızı verirdi. O günlerden kalan bir hastalık mıdır bilemiyorum ama kendime sürekli söylediğim bir söz var: Ben beraber çalıştığım kimseyi suçlamayacağım, kötü davranmayacağım, üzmeyeceğim.

İş arkadaşlarınıza sahip çıkın. Unutmayın aynı gemidesiniz. Çalıştığınız sürece binmek zorunda olduğunuz hep bir gemi olacak. Bunu bir an önce sindirmeyi başarın.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s