Facebook sayfanızın hayran sayısını video ile artırın


Facebook ürün, hizmet ve kampanyalarınızı kısaca işinizin reklamını yapabileceğiniz sayfa hizmeti sunuyor. Kim kimi engellemiş gruplarından sonra fan sayfaları Türkiye’de tutulan bir servis oldu.

Türk ziyaretçileri tarafından yoğun olarak kullanılan ve oldukça fazla saat geçirilen bir site Facebook. Mynet vb. sitelerde okey oynayan oyuncuların bile buraya kaydıklarını etrafımızdan gözlemleyebiliyoruz. Nedeni ise çok basit: Oyun oynadığımız kişiyle arkadaş olmak istiyoruz.

Sosyal olmak isteyen bu kitleye sizde Facebook fan sayfası hizmeti ile cevap verebilirsiniz. Peki sayfayı yarattık kitlelere nasıl ulaşacağız? İlk yapılması gereken sayfanızın içinizi doldurmanız olmalı. İçeriklerinizi girdikten sonra arkadaş listenizdeki ilgili olanlara davetiye yollayın.

İkinci aşamada reklam vermeniz mantıklı olabilir. Arkadaşlarınızın arkadaşlarına ‘Ahmet bla bla fan sayfasına hayran sende hayran ol’ reklamları çok etkili sonuçlar getirebiliyor.

Diğer yandan bildiğiniz üzere çılgınlarca video paylaşımı söz konusu. Video çalışırken yayıldığı fan sayfasının reklamını yaptığını görmüş olmalısınız. Şayet ilginç ve yayılabilirliği yüksek bir videonuz varsa insanların sayfanıza aktığını göreceksiniz.

Sayfanıza video yükledikten en az 3 saat sonra sizde profilinizde paylaşın, çalışanlarınıza belli saatler arasında paylaşmasını tavsye edin. Sizin arkadaşınızın videoyu görüp paylaşması onun arkadaşlarınıza ulaşmanızı sağlayacak ve ağ büyüyecek.

Videoların başta dediğim gibi yayılabilirliği olmalı. Peki bunu nasıl anlayabiliriz? Önümüze düşen videoların konularını gözlemlesek şimdilik yeterli olur sanırım. Mesela benimkiler;

  • Komik, şaka.
  • Siyasi, liderler ve görüşler.
  • Dizi ve filmden alıntılar.

Şayet mevcut bir video içeriğiniz varsa paramarka.com‘un eğlenceli videolarına göz atmanızı önerebilirim. Çok eğlenceli kampanya anlatımları var. Lakin video içeriğiniz yoksa sektörünüz ile alakalı olacağını düşündüğünüz videolar paylaşabilirsiniz. Mesela mutfak robotu satıyorsunuz. Bir televizyon dizisinde geçen mutfak robotu hikayesini fan sayfanızda paylaşabilirsiniz.

Günde en az bir video paylaşmanız gerektiğini düşünüyorum. Video paylaşım saati olarak kullanıcıların yoğun olduğu saati seçmelisiniz. Bunu yine online arkadaş listenizin yoğun olduğu saatleri gözlemleyerek bulabilirsiniz. ‘Unutmayın çıkış noktanız arkadaşlarınızın paylaşması olmalı.’

Hiç video bulamadığınız günler sosyal sorumluluk organizasyonlarına ait videoları paylaşabilirsiniz. Böyle bir durum markanıza hiçbir zaman zarar vermez, aksine sempati sağlar.

Bol hayranlı günler dilerim.

Reklamlar

Facebook sayfanızın hayran sayısını video ile artırın” için 5 yorum

  1. Abi bende açmayı denedim 700+ hayran sayısına ulaştım ama çok uzun bir süre içersinde bizden çok sonra başlayanlar bizim 2 katımız oldular.Gerçekten çok adaletsiz ve bizim sayfa çok kaliteli olmasına rağmen.Tabi yazdıklarında doğru ama tek bunla bitmiyor.üç şey var destek , destek , destek :).Ben hatalımıyım belki 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s