Sosyal Medya Kampanyaları 1


Uzun zamandır arkadaşlarımın istediği blog yazarlarına özel düzenlenen etkinliklerin listesini blogumda yayınlamak istiyorum. Umarım faydalı olur.

Benim hatırladığım blog yazarlarına özel ve sosyal mecranın kullanıldığı ilk proje Yaman Gezgin Kayboldu idi. Webrazzi bu konuda güzel bir yazı şurada yazmıştı. Blog yazarlarına bir kutu gönderilmiş maceraya renk getirilmişti. Yine aynı projede birden fazla blog açılarak Yaman Gezgin‘i arama çalışmalarına ipuçları dağıtılmıştı.

Jimmy Wales Wikipedia Konferansı

Tarihin ilk türk blog yazarı ve türk basın mensubu buluşması idi. Marjinal’e sevgilerimi iletiyorum. Altivi tarafından düzenlenen bu etkinlikte Jimmy baba ile fotoğraf çektirme şansı bile elde ettik.

Fenomen Blogger Projesi

Seçilen 100 blog yazarına yeni çıkan gilette ürünü yollandı. Yazı, video ve fotoğraf istendi. Yarışmaya katılanlara hediyeler dağıtıldı. Gilette’in bu projesi blog yazarları için -promosyon açısından- bir ilk olurken diğer yandan birçok tartışmanın ilgi odağı oldu. Benim yorumumu soracaksan ajans adresimi istedi yollamama rağmen bir daha bak bu şansı kaçırma diye mail attı. Maalesef beni o dakika kaybettiler. İyi takip etmek lazım.

Blog Yazarına Özel Bülten

Bu uygulamayıda ilk Tabi Media yaptı. Altın Sim Kart Ödülleri için blog yazarlarına özel bir bildiri ve görseller hazırlayıp yolladı. Bu konu hakkında Sunipeyk o tarihte bir yazı ile haber vermişti.

Devam edecek.. (umarım)


Reklamlar

Sosyal Medya Kampanyaları 1” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s