Fizy’nin Kurucusu Cevap Verdi!


Bir süredir basılı medyamızı alt üst eden fizy.org friendfeed’de çok tartışıldı. Hemen hemen her kullanıcının olumlu veya olumsuz tepki gösterdiği fizy’nin hikayesi bilmeyenler için şu; Fizy google’den ortaklık teklifi aldığını iddia eden bir türk tarafından hazırlanmış web sitesi. 

Kendisine yönelttiğim sorular ve cevapları;

Soru: Gelir modeliniz nedir?

Cevap: Henüz yok. İleride çıkacak.

Soru: Google Türkiye çalışanları dahil kimse bu sitenin google tarafından ilgilenildiğine inanmıyor. Elinde somut birşeyler var mı? 

Cevap: Google Türkiye’den yapilan açıklamaları bilmiyorum ne yazik ki. Ben sahsen google Türkiye ile hiç göürşmedim. Beni bir bayan aradı. Sizinle görüşmek istiyoruz diyerek. google’dan bir başkan yardımcısının sekreteri olduğunu belirterek bizimle fizy ile alakali olasi ortaklık görüşmesi yapmak istedigini söylediler. Satın alırlar ya da almazlar bilemiyorum.

Soru: Müyap sitenize uyarı yolladı mı? Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Müyap Türkiyede stream edilen şarkılar için stream başına ücret istiyor. fizy bu telif sorununu nasıl çözüyor?

Cevap: müyap ile hiç bir sorunumuz yok, zaten olamaz da. fizy bloğumuzda da duyurduğumuz gibi bir aracı. sunucularımız da almanya’da ikamet ediyor. telif sorunu bulunmuyor.

Soru: Songza’dan farklılaştığınız noktalar nedir?

Cevap: Songza’dan farkımız hız ve basitlik 🙂

Diğer taraftan Google çalışanın ismi veya görevini istediğimde Roberts bu konu hakkında bilgi vermedi. Son olarak her ne olursa olsun Roberts’ın PR konusundaki başarısına saygı duyduğumu itiraf etmeliyim..

Son iki soru için Murat Kahraman’a teşekkürler..

Reklamlar

Fizy’nin Kurucusu Cevap Verdi!” için 10 yorum

  1. Videoları google videodan çeken bir sistem ile google ilgileniyor. Şarkılar zaten google sunucularında, bu site bir arama motoru gibi gözüküyor.

    Böyle bir sistem ile google’nin ilgilenmesi garip açıkçası.

    Tasarım ve kullanışlığı bakımından basit ve güzel bir site olmuş. Kendi sunucularında müzik ya da video olduğunu sanmıyorum. Aradığım her şey google videodan geliyor. Belki de ben yanılıyorumdur.

  2. zaten youtube dan geliyorsa klipler google neden ortak olsun
    tamamen reklam amaçlı. ama amacına ulaşmış reklam.

  3. ne youtube’u ya. salak salak konuşmayın. bin tane siteyi source olarak gördüm fizy’de. bilmeden etmeden yorum yapmayın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s