Herkesin İçinde Reklamcılık Var!


Digital Age dergisinin mayıs sayısı yine dopdolu. Alemşah dergide viral reklamcılığı yazmış. Derginin fevkalede çalışanı İbrahim Bey’in teklifi üzerine Digital Age ofisine gidip muhabbet ettikten sonra bir dahaki sayı içinde bende birşeyler karalıyacağım. (umarım)

Alemşah viral reklamcılığın özünde olan kullanıcı fikirlerinin neden reklam ajanslarından değilde halkın herhangi bir fertinden çıktığını sorgulamış. Yazıyı mutlaka okumalısınız. Yine aynı derginin hediye ettiği saksıyı çalıştırma yolları kitabının taze okuru olarak içindeki bir alıştırmayı sizinle paylaşacağım. Ardından kendi fikrimi ortaya attıktan sonra sizden fikirler isteyeceğim. Bakalım kimin fikri daha çok beğenilenecek?

Bizden istenen şu; “Varsayın ki yeni bir şişe suyunun etiketini yazmakla yükümlü bir metin yazarısınız.” Birkaç tanede örnek veriyorlar; “Berrak şişe. Berrak tat” , “1894’ten beri Uludağdan sizin için özel Neşadiye ve Pişmaniye pınarlarının tertemiz ,berrak ve can katıcı tatlarını getirdik.”

Metin üretmek için odaklanmanız gereken konu ise bir başka can alıcı nokta. İnsanların peşin hükümlerine yönelik sloganlar bulmanız isteniyor.

Mesela benim sloganım su sadece susanırsa içilir peşin hükmünden geliyor. Yani susadığınızda su içersiniz peşin hükmünü yıkacak bir slogan. 🙂

“Bu lezzeti tatmak için susamanıza gerek yok” “Susamadanda içilir!” “Susasanızda susamasanızda kapağı açın bu lezzeti kaçırmayın!”

Peki sizin sloganlar neler?

Reklamlar

Herkesin İçinde Reklamcılık Var!” için 3 yorum

 1. Şarabın eskisi makbuldur ya 🙂

  Benim sloganım şu:

  Su şisesinin üstünde şöyle yazıyor:

  Milattan önce milyar yılı mahsülü.

  Defalarca filtre edilip, atalarınızca tüketildi sonra doğaya karıştı ve yine tüketildi. Bu şişenin içinde milyonlarca canlının bilgeliği var. Afiyetle için. 🙂

  Bazen metin yazarı olma hayalleri kuruyorum. Sonra fazla kışkırtıcı olacağımı anlayıp geri çekiliyorum. 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s