Sunipeyk’te Yenilik Rüzgarları


rahat.gifHarika siteler sitesi olarak aklıma kazınmış olan sunipeyk‘te bir takım değişiklikler var. Barcamp İstanbul‘da görüşme fırsatı elde ettiğim sevgili sunipeyk’in yazarı sahip bizi yeniliklerden haberdar etmiş, gelecekteki projelerinden bahsetmişti. Şimdi siteye şöyle bir dalış yapınca tam hayal ettiğim sunipeyke ulaştığımı söyliyebilirim. Sayfa daha güncel ve takip edilir olduğunda daha iyi yerlere geleceğinden eminim. Takip edilir derken tam olarak biz yeni versiyona alıştığımızda demek istedim.

Gözümüze çarpan birkaç yenilikten bahsedelim;

  • Kategori sistemi tema sayesinde daha etkili kullanılmaya başlanmış. Fevkalede olmuş. Ufak bir ricam olacaksa kategorileri bize anlatan bir tanıtım yazısı faydalı olur gibi. Kimlerin işine yarar, ne, niçin ve nerelerde kullanılmalıdır gibi.
  • Sponsorluk (sağdaki küçük kutular) çalışması göze batan ve tasarımla uyum sağlayan bir yer edinmiş. Sayfayı ilk girdiğimde göze batan kutucuklar web tasarım firmalarına ya da kampanyasını kaliteli kullanıcılara ulaştırmak isteyen kurumlara yönelik iyi bir alternatif gibi.

Favori bölümlerim en çok okunan ve minipeyk ise kaybolmuş. (Göremediysek affola) En çok okunan bölümü yeni tasarımda “geçen hafta en çok bunlar okundu” diye değiştirmelerini ve minipeykin ise halka açılmasını buradan talep ediyoruz. Sunipeyk sosyomat ve benzeri sosyal ağlarda da boy gösteriyor. Bunları genişletmek ve sitenin amcına daha uygun olarak kullanmak için şöyle bir önerim daha var; Sunipeyk’in oyyladıkları. Bu sayede oyyla’da daha seçkin, kullanılabilir, gözden kaçırdığımız faydalı bilgilere sürekli takip ettiğimiz sunipeyk aracılığıyla ulaşabiliriz. Sunipeyk ekibinin gözüyle oyylakeyfi yaşarız. Birde merakla beklediğim peykit uygulaması var. Aldığımız duyumlara göre peykit ürün, hizmet ve kampanyalarını duyurmak isteyen şirketlere yönelik faydalı bir araç olarak doğacakmış. Benim bu husustada bir önerim olucak. Gittigidiyor, Hemalhemsat vb. ikinci el sitelerinde satış yapanların peykit uygulamalarından mutlak faydalanmaları gerektiğini düşünüyorum. Örnek vermek gerekirse bu tarz ikinci el satış sitelerinde en çok satılan ürünlerin oldukça fazla alternatifi var. Ya da aynı üründen birçok kişi satıyor. Talep olunca arzda gerçekleşiyor. Burada satıcıların seçkin ziyaretçi profilini kullanarak ikinci el satış sitelerindeki görüntüleme sayılarını yükseltmeleri rakip satıcılardan öne geçmelerini sağlar. Yani anlıyacağınız sadece şirketlere değilde satmak isteyen herkese açık olmalı ve bu özellik üstüne basa basa ziyaretçiye anlatılamalı.

Uzun lafın kısası tüm ekibe başarılar🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s