Pelin Batu ve Hikayesi


images.jpg images2.jpgimages3.jpg

Dün Pelin Hanımı Skyturk’te izledik, pek bir memnun olduk. Lisede Felsefe hocamızı Ekonomi hocamıza şikayet etmiştik. “Hocam felsefe hocamız konuyu anlatamıyor, hiçbirşey bilmiyor galiba” demiştik. Lakin hocamız bilgi eksikliği değil sorunun tamamı ile fazla bilgiden kaynaklandığını söyledi. Peki nedir efem bu bilgi fazlalığı? Zararlımıdır, zararsızmıdır?

Efenim bilgi fazlalığını ben kararsız bir gence benzetiyorum. Ne iş olsa yaparım abiye dönen askerliğini bitirmiş zavallı bir insan evladı modeli. Dün astronot olmayı isteyen bugün pazarlama müdürü olan ben gibi. Pelin Batuda (tahminen) ailesinin sağladığı imkanlar dahilinde bir oraya zıplayan bir buraya zıplayan sonuç olarak iki kelimeyi bir araya getiremeyen bir insan evladı. Söyleşi arasında ingilizce düşünmeye alışkın olduğunu ve türkçe düşünemediğini belirtiyor. Bir yandanda iddialı bir kitap yazıyor, hemde türkçe.

Herşey bir yana bırakıp Pelin Batunun fiziğini irdelersek iyi bir okur ve fazlaca düşünen bir kadına göre oldukça bakımlı diyebiliriz. Bunun sebebini statü ve toplumdaki yerine bağlıyabiliriz. Sanat için soyunmasınıda mesleğine bağlamış. İşim gereği demiş. Ne iş yapıyorsun ki? Cevap: Her iş yaparım abi, elimden geldiğince..

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s