Kırmızı Bisiklet


Can Dündar’ın nadide eseri.

Ne Can Dündar bilirim nede eserlerini. Duymuşluğum vardır. Ekranlarda gördüğüm kadarıyla gözümde takiyyecinin biridir. Lisedeki coğrafya hocamın ilgisini öğrenince “kırmızı bisiklet” kitabını geçenlerde okudum. Kitap bir solukta okunası tatta. Nazlı oğul iken baba konumuna gelen bir adamın günlüğü gibi olmuş kitap. Şiddetle tavsiye ederim.

Kitaptan aldığım en güzel ders ise “savaşmayın sevişin” felsefesi oldu. Kitabın kıyısında köşesinde bir yerde saklı olsada o mesajı olduğu yerden çıkarıp beynime kazıdım. Çocuğuma vereceğim ilk ders o olucak..

Reklamlar

Kırmızı Bisiklet” için 4 yorum

  1. Satır satır kitabı hatırlamam mümkün değil. Sanırım kitap ta çocuklarımız internet kafelerde birbirlerini öldürüyor (oyunlarda) haykırışı olan bir yazı vardı. Orada bahsediyordu. Sonunda da ne zaman çocuklarımıza savaşmayı değilde sevişmeyi öğretebilceğimiz gibi bir not düşülmüştü. Eğer kitabı bulabilirsem satır satır sunarım size cevabı..

  2. Bende Can Dündar’ın takiyyeci olduğunu nasıl iddaa edebildiniz onu merak ediyorum?

  3. Est. ne haddime 🙂 Ekranlarda öyle intiba bırakıyor bende. Onu söylemek istedim. Uzun uzun yazmak isterdim ama gereksiz. Saygım sonsuz hem size hemde O’na..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s